Категорија
Урда
За овој производ

Урда

Нискомасно албуминско сирење.

 

ПОВЕЌЕ

Нето тежина

  • кантички од 0,1 – 10 кг

Состав

Протеини од сурутка добиени од пастеризирано млеко, сечкани пиперки 20%, сол.

Просечeн нутритивен состав на 100г:

  • Енергетска вредност – 290 kJ; 69 kcal
  • Масти – 2.5г од кои заситени 1.7г
  • Јаглени хидрати – 4.8г од кои шеќери 3.8г
  • Протеини – 6.8г
  • Сол – 2.5г

    Произведено во Македонија