Автор: bokobuva

sera-opt-350x250_64b37cb8ffcdde4537d7f6992e29272a
08 Sep

Што е тоа Сера?

На дното на канчето од Овчо Кисело млеко често може да се забележи талог кој се состои од компонента која се содржи и во волната на овците.   -Секое наше Овчо Кисело Млеко кое е направено од чисто овчо млеко (без додатоци) во себе ја содржи истата...

Processed with VSCO with m5 preset
01 Sep

СЛЕДИ ЈА ДЕТЕЛИНКАТА, НОСИ НОВ ПРОИЗВОД!!!

Драги потрошувачи, Чест и задоволство ни е да  Ви го представиме најновиот производ од Бучен Козјак, "Пробиотски Јогурт" кој што е збогатен со пробиотски бактерии. Како и останатите производи на Бучен Козјак кои се синоним за квалитет и традиција, така и "Пробиотскиот јогурт" е природен и здрав...

Gotvime so decata
20 Jun

Дел од гастро настанот “Готвиме со Децата”

Бучен Козјак беше дел од интерактивниот гастро настан "Готвиме со Децата" кој се одржа во режија на ТВБ Порталот за деца од Битола во Ресторан Аурум а со цел преку анимација и забава децата кои учествуваа во настанот да се запознаат со предизвиците на готвењето...

Gotvime so decata
26 May

“Готвиме со Децата и Бучен Козјак” – Детски Гастро Хепенинг

На ден 01.06.2019 (Сабота) во Ресторан Аурум - Битола се организира Детски Гастро Хепенинг "Готвиме со Децата и Бучен Козјак". Свечено ги покануваме сите деца во придружба со родители да учествуваат на настанот или пак не посетат во публиката. Следи ја детелинката! [embed]https://www.youtube.com/watch?v=XC5szw-P0IY[/embed] Препорачано од "Здружение на Педијатри...

muhalebija
23 May

Рецепт за Мухалебија со свежо млеко од Бучен Козјак

Потребни состојки: 1 л свежо млеко од Бучен Козјак 30 г кокосово брашно 100 г путер 6 лажици пченичен гриз 250 г шеќер 1 ванилин шеќер   Во тенџере на оган растопете го путерот, додадете го гризот и мешајте околу 1 минута. Налејте го млекото и продолжете со мешање. Потоа додадете го ванилиниот...